Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Юношите започнаха с минимална загуба от Хърватия

Юношите до 19 години на България загубиха с 0:1 от домакина Хърватия в първия си мач от Група "5" на елитните квалификации за Евро 2016. Националите бяха равностойни на съперника през по-голямата част от мача и имаха своите шаносве за попадение, но не съумяха да ги реализират. Най-близо до гола за нашите бе капитанът Александър Георгиев, който на два пъти можеше да отбележи. Единственото попадение за Хърватия пък бе дело на Йосип Брекало в началото на втората част.

Още в началото на двубоя домакините имаха две чисти положения за гол, но първо Михайлов спаси удар на Никола Моро, а след това Давор Ловрен не успя да се ориентира бързо, останал сам срещу вратаря. В 19-ата минута и България можеше да открие резултата. При едно центриране топката стигна до капитана Георгиев, който от малък ъгъл стреля, но вратарят Адриан Шемпер изби в ъглов удар.

В 38-ата минута Хърватия отново бе близо до гола. Ловрен бе изведен на чиста позиция, но Михайлов показа отличен рефлекс и спаси българската врата. Минута преди последния съдийски сигнал за първата част нашите момчета имаха нова възможност за гол. Георгиев се оказа на чиста позиция и се опита да прехвърли вратаря, но стражът на хърватите изби в корнер.

Втората част започна с по-активна игра на нашите, но за съжаление домакините откриха резултата с първата си опасна атака за второто полувреме. В 53-ата минута Брекало получи топката по лявтото крило и след като залъга отбраната ни се оказа сам срещу Михайлов и с мощен удар откри. До края на мача Хърватия държеше мача под контрол и предпочете да действа предпазливо. Все пак домакините имаха още едина възможност за гол, но в 78-ата минута Иван Божич не успя да реализира от чиста позиция. До края нашите не успяха да организират нещо опасно пред съперниковата врата и резултатът остана непроменен.

В другия мач от групата ни Белгия победи Шотландия с 2:0. След два дни възпитаниците на Светослав Тодоров излизат именно срещу белгийците, а последният ни двубой е срещу островитяните на 28 март. Само първият в групата се класира за финалите в Германия.

ХЪРВАТИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:0
1:0 Брекало (53)

ХЪРВАТИЯ: Шемпер, Худечек, Соса, Бенкович, Солдо, Брекало, Кнежевич, Балич, Ловрен, Божич, Моро

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Атанасов, Купенов, Керчев, Ан. Георгиев, Ал. Георгиев, Йорданов, Цвятков, Краев, Минков, Максимов