Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Септември спечели столичното дерби (галерия)

Отборът на Септември 97 надделя със 75:64 над Левски 2014 и по този начин записа първата си победа във втората фаза на родното женско баскетболно първенство. Двата столични тима доиграват сезона в долната част на лигата при дамите, където ще бъдат разпределени местата между 6-о и 8-о. Третият отбор в тази зона отново е от столицата - НСА.

Иначе днес в зала “Румен Пейчев” символичните домакини от Септември се насладиха на вихрено начало на двубоя и в рамките на една част реализираха цели 29 точки, удържайки съперника си до скромните 13. До почивката промяна нямаше, а разликата в полза на баскетболистките с бели екипи продължи да набъбва и така след едно полувреме резултатът бе 53:28.
 Септември - Левски 2014
След подновяването на двубоя резултатността падна, като в рамките на третата четвърт, двата тима реализираха общо 27 точки, а Септември все пак успя да добави още точка към огромната си преднина, която бе 27 точки след 30 минути - 67:41.

Заключителната част бе огледална на първата, като този път ролите бяха разменени. “Сините” направиха сериозен финален щурм, по време на който ограничиха съперничките си до едва 8 точки, а от своя страна избухнаха с 23, но това бе достатъчно единствено за намаляване на дистанцията между двата тима, фиксирана на 11 точки след 40 минути - 75:64 в полза на Септември.
Александра Петрова изигра много силен мач срещу бившия си отбор и завърши с 21 точки и 6 борби за победителките. Анелия Димова добави 18 точки и 6 борби, докато Мария-Магдалена Коляндрова вкара 14 точки.

Петя Бояджиева вкара най-много за Левски 2014 - 20 точки, а освен това отне 6 топки, но също така направи и 8 грешки. Антония Филипова се оттегли с 11 точки и 7 борби.