Монтана си върна Купата на България след година прекъсване

Монтана 2003 победи домакините от Берое със 77:57 точки и спечели Купата на България по баскетбол за жени в Стара Загора. За Монтана 2003 това е шеста Купа в историята на клуба и втора за последните три години. Това е трети трофей за тима от Северозападна България в последните няколко години, като те триумфираха и през 2009-а. Купата на победителките връчи президентът на БФБаскетбол Георги Глушков.

Монтанки доминираха на терена през целия мач и не позволиха на домакините отново да зарадват феновете си. Още в първите минути възпитаничките на Стефан Михайлов поведоха с 20:6, а на почивката имаха преднина от 38:31. Баскетболистките от Монтана продължиха силната си игра и 1:26 минута преди края на третата част след тройка на Виктория Стойчева имаха аванс от 24 точки при 62:38, след което срещата спокойно се доигра.

С "дабъл-дабъл" за победителките се отчете Келиндра Закъри - 22 точки и 11 борби. Шарел Алън добави 12 точки, 8 борби и 5 асистенции, а с 12 точки и 5 борби приключи Даниела Петева. По 11 точки записаха Виктория Стойчева и Моник Рийд.

За домакините ЛаКийша Сътън се отличи с 19 точки и 6 борби, а Анна Римпова записа 10 точки и 8 борби.

Дунав 8806 (Русе) спечели бронзовите медали след успех над Хасково 2012 с 86:77 точки след продължение. Редовното време завърши 74:74.

Монтана 2003 - Берое (Стара Загора) - 77:57 (25:11, 13:20, 24:11, 15:15)

състави:

Монтана 2003: Келиндра Закъри 22, Моник Рийд 11, Даниела Пенева 12, Шарел Алън 12, Виктория Стойчева 11 (Вероника Джикова 0, Дебора Филипова 0, Надежда Симеонова 0, Радостина Димитрова 7, Габриела Николова 2)

Берое: Ивелина Вранчева 0, Радослава Бъчварова 2, Милена Томова 8, ЛаКийша Сътън 19, Частити Рийд 4 (Златина Калоферова 3, Анна Римпова 10, Стефка Николова 6, Естер Мичева 2, Зорница Найденова 3, Мария Вълчева 0, Магдалена Неделчева 0)