Завърши четвъртото издание на "Кърджали офроуд фест"

Над 9000 хиляди души наблюдаваха екстремните обиколки на специално изграденото затворено трасе за "Кърджали офроуд фест 2016" до водното огледало в центъра на град Кърджали.  Много изкуствени и естествени препядствия, много кал, скокове, мръсна газ  и пилене на гуми за екстремните състезатели.
Купите на победителите бяха връчени от кмета на град Кърджали инж. Хасан Азис.

Първи на подиума за награждаване се качиха дамите на мотоклети, които преминаха трудните трасета през първите 2 дни и затвореното трасе заедно с мъжете. Големите овации от публиката бяха за Александра Ангелова, която зае челната позиция, следвана от Денка Йорданова от Габрово и Биляна Маринова.

Първи в клас Мота Сеньори стана Стоян Пачарозов, а в клас Мото Стандарт - Тодор Пашов.

Най-оспорваната битка в клас Мото Профи завърши с победа на голямата българска надежда Теодор Кабакчиев, победител и в миналогодишната надпревара в Кърджали.

В клас АТВ Хоби се отличи Марио Дончев, а от Експертите най-добър бе Марин Мерзев.

Единствената АТВ дама Ренета Христова също получи атрактивен приз, като единствен представител на дамите при АТВ-ата и 4 място в общото класиране.

Състезателите в трофи категорията бяха разделени на два класа. Победителите в клас Крос Кънтри Бъги са Гочев /Тодоров, следвани от Гочев (баща) с навигатор Джема Богданова, а третото място бе за екипажа Гергов/Христова.

В класа на Крос Кънтри Джипове първи финишира пловдивския екипаж Гергиев/Делев, следвани от тетевенските представители Милен Милев с навигатов Ива Бонева, а третото място бе за Дончев/Вълов.
В отделен клас се състезаваха Начинаещи Хоби, където първото място завоюва екипажът на клуб Радиал - София Димитров/Думанов.

До финала в клас Стандарт Леки (до 2400 кубика) достигнаха Иван Попов/Ангел Попов от Самоков, Чавдаров/Мутев от Джебел и завършилите трети Дончев/Димитрова от Стара Загора.

Над 2400 кубика приза взе екипажът Зарков/Янчев, второто място е за Думанов/Давидов от Варна и трети са Стойков/Русев от Пловдив.

Експертите, така нареченият кралски клас, прототипи на най-бързите, най-добре оборудваните автомобили бяха разделен в два класа - Прототипи и Модифицирани. Двете обиколки на затвореното трасе за тях бяха с по-голяма сложност и по-екстремни препятствия.

Изключително добро представяне записаха румънските екипажи в клас Прототипи, които за първи път участват в българска офроуд надпревара. Първото място е за смесения екипаж – румънски автомобил управляван от румънския пилот Фонтана, с български навигатор Костадин Панайотов и още два румънски екипажа на второ и трето място  Мусетеану/Меленте и Тутуиани/Гиобану.

В Експерт Модефицирани първото място бе за гръцкият екипаж Ксенитополу/Галанакис, второто бе за Картал/Улудак и третото - за самоковския екипаж Иванов/Трендафилов.

"Кърджали офроуд фест 2016" завърши с шампанско, поздравления и с пожелание за среща на Баха България в края на септември в град Самоков. От тази година Баха България е кръг от Европейският Баха Шампионат.