Атлетико с гръмка победа на "Местайя", окупира второто място

Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна гръмка победа с 3:1 при гостуването на Валенсия на "Местайя" от 28-ия кръг на Примера дивисион. Така Атлетико събра 64 точки и заема второ във временното класиране, но не застрашава лидера Барселона, който има 72. За "дюшекчиите" беше важно да си тръгнат с трите точки, за да се откъснат от Реал, който е трети с 60 точки. Валенсия пък е 11-и с 34.

Резултатът на "Местайя" беше открит от Антоан Гризман в 24-ата минута. Играчът на "белия балет" Денис Черишев, който играе под наем за "прилепите", върна един гол за Валенсия само четири минути по-късно. В 78-ата минута влезлият като резерва Фернандо Торес отново изведе гостите напред, а две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Сантос беше изгонен за втори жълт картон. Крайното 3:1 оформи друг от влезлите като резерва футболисти - Яник Ферейра-Караско в 85-ата минута.