Аржентина сред най-добрите осем отбора в "Купа Дейвис"

Аржентина се класира за четвъртфиналите в турнира за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Южноамериканците взеха непреодолим аванс от 3:1 победи срещу домакина Полша, след като Леонардо Майер надделя над Михал Пжисезни с 6:7(4), 7:6(4), 6:2, 6:3.

Майер пласира 26 аса и не допусна пробив в срещата, за да триумфира след малко повече от два часа и половина игра. Така четирикратният финалист Аржентина ще гостува на победителя през 1976 година Италия на четвъртфиналите от 15 до 17 юли.

"Скуадра Адзура" очаквано елиминира шампиона от 2014 година Швейцария след четири победи в първите четири мача, като в състава на съперника не играха двамата най-добри тенисисти на страната Роджър Федерер и Стан Вавринка.