Зиновия Ванева е държавна шампионка в зала

Зиновия Ванева спечели титлата на държавното първенство по тенис в зала за жени в София с награден фонд 3 хиляди лева. На финала Ванева победи шампионката от 2014 година и номер 2 в схемата Хюлия Велиева с 6:3, 4:6, 6:3.

Срещата започна с моментална размяна на пробиви. Първа подаването на съперничката си взе Велиева, но след това веднага загуби сервис гейма си. Зиновия Ванева поведе с 4:1 и дори имаше шансове за 5:1, но тенисистката от тенис клуб "НСА" Велиева задържа подаването си и намали изоставането си на 2:4. В крайна сметка Ванева спечели първия сет с 6:3.

Пробивите продължиха и във втората част. При 1:1 Ванева проби, но след това последва спад в играта й като тя направи три поредни двойни грешки, с които на практика подари гейма на съперничката си. Хюлия Велиева се възползва от тази загуба на концентрация и започна да играе по-уверено, повеждайки с 5:2. В крайна сметка след още няколко пробива Велиева спечели с 6:4 и изравни резултата. Първите три гейма в третия сет бяха спечелени от сервиращите. След това Ванева поведе с 4:3, след което спечели още два гейма и приключи двубоя. Шампионката и финалистката бяха наградени Мариана Печеян, член на УС на БФТенис и управител на Група ВСК "Кентавър". Ванева заслужи 950 лева от наградния фонд, а Велиева спечели 550 лева.

Финал на държавното първенство по тенис в зала за жени в София с награден фонд 3000 лева: 4-Зиновия Ванева - 2-Хюлия Велиева - 6:3, 4:6, 6:3