Шампионите от Марек завършиха с победа в редовния сезон

Волейболният шампион Марек Юнион Ивкони (Дупница) завърши с победа в редовния сезон на Суперлигата. Момчетата на треньора Найден Найденов биха чисто вкъщи Арда (Кърджали) с 3:0 (25:15, 26:24, 25:21) в мач от последния 18-и кръг на шампионата.

Така дупничани спечелиха директния сблъсък за 5-ото място в крайното класиране на редовния сезон. Волейболистите на Марек приключиха с 10 победи, 8 загуби и 32 точки, с колкото е и 4-ия Добруджа 07 (Добрич), но след 11 победи и 7 загуби. Двата тима ще се срещнат помежду още на 1/4-финалните, които започват в четвъртък (10 март). Интересно е, че този двубой ще бъде повторение на финала от миналата година. От друга страна Арда остана на 6-о място също с 10 победи и 8 загуби, но с 29 точки, което означава, че ще започне участието си в плейофите срещу 3-ия в подреждането Пирин (Разлог). Играе се до 2 победи от 3 мача.

В първия гейм шампионите от Марек бяха доста негостоприемни за Арда и още в началото дръпнаха с три точки до 6:3. Скоро преднината им набъбна на 6 точки до 14:8, а при 20:10 вече всичко бе решено. Този развой обаче съвсем не отказа кърджалийци да търсят добро представяне в мача и във втората част те бяха напред в резултата при 11:7, а след това и при 16:12. Тук някъде "светна червената лампа" за дупничани и те съумяха да изравнят при 17:17. Последва игра точка за точка, като Арда бе напред при 22:21 и 23:22, но в крайна сметка не успя да изравни геймовете и Марек спечели след 26:24. В третата част също бе доста интересно и Марек трябваше да се потруди доста, за да затвори срещата. Домакините поведоха със 7:4, а след 8:6 в тяхна полза последва срив за пет поредни точки за Арда и 11:8. Момчетата на Найден Найденов изравниха при 14:14 и след това "отвориха" преднина от две точки, които им бяха достатъчни за спечелването на гейма - 25:21 и 3:1.

Най-полезни за дупничани станаха Георги Елчинов (1 ас, 71% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане) и Венцислав Трифонов (6 блока!!! и 67% ефективност в атака) съответно с 13 и 12 точки за победата. За гостите от Арда Спас Байрев завърши с 16 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:15, 26:24, 25:21)
МАРЕК: Николай Манчев 1, Димитър Дулчев 8, Георги Елчинов 13, Цветелин Цветанов 7, Венцислав Трифонов 12, Борислав Апостолов 9 - Мартин Божилов-либеро (Кирил Котев 5, Павел Душков 1)
Старши-треньор: Найден Найденов
АРДА: Делчо Раев, Спас Байрев 16, Невен Нешев 4, Кирил Хаджиев 4, Петър Бъчваров 4, Васил Атанасов 5 - Николай Колев-либеро (Валентин Димов 4, Симеон Топизлиев)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек)