100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Петър Петров завърши квалификацията в Тайланд на седмо място

Петър Петров ще има седми избор на стартовата линия преди началото на втория кръг от световния шампионат по мотокрос в клас МХ2, който ще бъде проведен в неделя в Тайланд. Българският пилот от заводския тим на Кавазаки е шести в генералното класиране, след като завърши именно на това място в Гран при на Катар миналата седмица. Петров преодоля съботния квалификационен манш с време 25:39.233 минути, изоставайки на 49.689 секунди от победителя Джефри Херлингс (Холандия, КТМ).

Пред 22-годишния българин завършиха още Беноа Патюрел (Франция, Ямаха), Макс Ейнсти (Великобритания, Хускварна), Александър Тонков (Русия, Ямаха), Жереми Сеевер (Швейцария, Сузуки) и Паулс Йонас (Латвия, КТМ). Петров най-вероятно ще бъде единственият пилот от заводския тим на Кавазаки на трасето в неделя. Неговият съотборник Дилън Ферандис (Франция) падна в четвъртата обиколка и лекарите край трасето имат съмнения за извадено рамо. Той ще премине допълнителни изследвания и ще чака "зелена светлина" от организаторите. Майкъл Иванов (България, КТМ) завърши квалификационния манш на 27 място, след като падна още в първата обиколка.