Тренто отнесе белгийци, излиза срещу Белогорие в Плейоф 6 на ШЛ (ВИДЕО + СНИМКИ)

Шампионите на Италия от Диатек Трентино (Тренто), които са водени от българския специалист Радостин Стойчев, се класираха за Плейоф 6 на Шампионската лига, след като победиха безапелационно у дома белгийския Волей Асе-Леник (Антверпен) с 3:0 (25:18, 25:23, 25:19) в среща-реванш от Плейоф 12.
2466 зрители наблюдаваха успеха на Тренто в “Пала Тренто”. Първият мач между двата тима бе завършил с успех 3:2 за Тренто.

Българският разпределител Георги Братоев не се появи в игра за Тренто. Контузените Митар Джурич и Филипо Ланца бяха в групата за мача, но нямаше шанс да се появят в игра.

Двубоят в "Пала Тренто" продължи едва 79 минути, като домакините отказаха съперника си най-вече със силната си блокада (13:5. Младият диагонал Габриеле Нели се отличи с 14 точки (1 ас, 2 блока, 46% ефективност в атака), а белгийският център Симон Ван Де Вуурде добави още 12 точки (7 блока, 71% ефективност в атака).

За гостите холандецът Робин Овербееке реализира 16 точки (1 ас, 43% ефективност в атака).

В следващата фаза съперник на Тренто ще бъде руският гранд Белогорие (Белгород), който "си позволи" да допусне безболезнена домакинска загуба с 2:3 (23:25, 25:22, 25:20, 17:25, 13:15) от водения от Витал Хейнен френски Тур . В първия мач на френска земя все пак Белогорие бе спечелил с 3:0 и се нуждаеше само от два гейма в реванша.

ДИАТЕК ТРЕНТИНО, ТРЕНТО (ИТАЛИЯ) - АСЕ-ЛЕНИК, АНТВЕРП (БЕЛГИЯ) 3:0 (25:18, 25:23, 25:19)
ТРЕНТО: Симоне Джанели, Габриеле Нели 14, Олег Антонов 8, Тине Урнаут 7, Симон Ван Де Вуурде 12, Себастиан Соле 11 - Масимо Колачи-либеро
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
ЛЕНИК: Франк Депестел 2, Робин Овербееке 16, Роберт Андринга 11, Сеп Баетенс 5, Хосе Мигел Сугранес 3, Мартийн Колсон 3 - Дирк Спариданс-либеро (Рейнис Пекманс 1, Лиенерт Пекманс 1, Адриан Сташевски 6)
Старши-треньор: Йохан Дефогел.