"А" група започна с радост за Ботев Пд (видео+галерия)

Пролетният дял на "А" група стартира с радост за Ботев (Пловдив). "Канарчетата" надвиха с 1:0 Локомотив (Пловдив) в пловдивското дерби пред около 3500 зрители в "Коматево". В герой за "жълто-черните" се превърна Лъчезар Балтанов, който се разписа в 8-ата минута и донесе шестата победа на тима за този сезон. Тя е първа срещу "смърфовете" в това първенство след равенството и загубата досега, като освен това играчите на Николай Костов дръпнаха с три точки пред градския съперник и вече имат актив от 23 точки, като заемат седмото място.

Завърналият се в Ботев Тодор Неделев игра 85 минути, а единственият дебютант за домакините Игор Ощипко се отчете с асистенция за попадението на Балтанов, който вкара втория си гол в дербито на Пловдив. Първото бе при предишната победа на тима му през март 2015 година с 2:0 на "Лаута".
Ясин Ел Харуби пък има сериозна вина за попадението, което коства 11-та загуба на "бяло-черните". Крум Стоянов можеше да изравни, но в 13-ата минута нацели гредата.

Ботев Пд спечели с 1:0 срещу Локо Пд Играчите на двата клуба се включиха преди първия съдийски сигнал в благотворителната кауза "Помогнете на Ники" за болното от левкемия момче, което е привърженик на "жълто-черните".
Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на легендарния защитник на България Трифон Иванов.

Костов заложи на 4-1-4-1, като Радослав Терзиев играеше в центъра на защитата с Милен Гамаков. Напред действаха предимно Нелсън, Неделев и Кифуети, а зад тях Огнянов и Балтанов.

Ботев Пд спечели с 1:0 срещу Локо Пд Христо Колев изненадващо започна с Айкут Янъков в стартовите 11, а трима от новите - Мартин Райнов, Гай Мансур и Веселин Марчев, започнаха от първата минута. "Смърфовете" стартира по-добре, но в 8-ата минута Балтанов вдигна трибуните на крака. Той изненада Ел Харуби с удар от 20 метра. Халфът стреля от въздуха с левия крак, а топката тупна преди да влезе в мрежата на гостите.

В 13-ата минута Крум Стоянов бе близо до изравняване, но стреля в гредата. Левият защитник бе изведен от Марчев, след което отправи силен изстрел, но топката се отби в дясната греда на Голас. Бирсент Карагерен замени Янъков още в 20-ата минута, а Нелсън и Огнянов стреляха в аут при последвалите атаки на домакините.

Ботев Пд спечели с 1:0 срещу Локо Пд В 28-ата минута срещата бе прекратена за няколко минути. Причината бе, че предмет от трибуните удари Гъргоров в главата, който падна на земята и имаше нужда от медицинска помощ. Ветеранът все пак продължи срещата. Последните минути на първата част отново домакините бяха по-активни.

Ботев Пд спечели с 1:0 срещу Локо Пд Първата опасност през втората част отново бе за Ботев. Капитанът Йордан Христов след индивидуален пробив стреля, но Ел Харуби спаси, а след това Пламен Крумов от фаул прати топката в ръцете на Голас. Голови положения до края липсваха. Измореният Неделев бе заменен под аплодисментите в 85-ата минута. Преди това Орлин Старокин влезе, за да да подсили защитата. Колев не направи други промени, като показа, че липсата на наказаните Мартин Камбуров, Ванчо Траянов и Дани Кики, както и контузения Димо Бакалов са сериозна загуба за Локо.

Ботев Пд спечели с 1:0 срещу Локо Пд По този начин Ботев заслужено стигна до трите точки и постигна триумф в битката на Пловдив.
Успехът бе 37-и за "жълто-черните" в 101-ия сблъсък на Пловдив, докато "смърфовете" останаха с 36. Равенствата са 28, а головата-разлика остана с минимално предимство на "бяло-черните" 123-122.