Монтана разгроми Левски в женското баскетболно първенство

Отборът на Монтана 2003 разгроми гостуващия Левски 2014 с 85:53 (22:5, 21:12, 26:15, 16:21) в първа среща от десетия кръг на женското баскетболно първенство. Домакините стартираха с 9 безответни точки, а в края на първата част увеличиха аванса си с 22:5, като позволиха на съперника да достигне до двуцифрен актив едва в средата на втората четвърт при 30:10. В края на третата част авансът на Монтана достигна 37 точки при 69:32, а в последната четвърт домакините намалиха оборотите. Радостина Димитрова беше най-полезна за успеха с 16 точки, 5 борби, 5 откраднати точки и 4 асистенции. 12 точки добави Габриела Николова, а резервата Надежда Симеонова беше близо до "дабъл-дабъл" с 10 точки и 9 борби. За софиянки с 16 точки най-резултатна беше капитанката Гергана Иванова.

Монтана 2003 - Левски 2014 - 85:53 (22:5, 21:12, 26:15, 16:21)