Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Тодор Скримов пак с травма, Милано с драматична загуба от Пиаченца в Италия

Волейболният национал Тодор Скримов пак получи травма в коляно, след като доскоро се възстановяваше от подобна, заради която пропусна началото на сезона в италианската Суперлига. Контузията на Скримов стана по време на драматичната домакинска загуба на неговия Ревивре (Милано), за който играе и националът Данаил Милушев, от ЛПР (Пиаченца), чийто капитан е Христо Златанов, с 2:3 (25:22, 27:25, 23:25, 18:25, 12:15) в дербито на аутсайдерите на 12-ия кръг, играно снощи пред около 1500 зрители в зала "Пала Борсини" в Кастеланца.

При 16:11 в първия гейм за домакините от Милано треньорът на "червено-белите вълци" от Пиаченца Алберто Джулиани пусна като резерва Христо Златанов на посрещане и в защита и ситуацията се подобри. Все пак след силни изяви на Тодор Скримов, Данаил Милушев и Аймоне Алети Милано поведоха с 2:0 след 25:22 и 27:25. Третата част също започна равностойно, но след няколко поредни грешки от сервис Златанов и компания дръпнаха с 23:20, след което го спечелиха с 25:23. В средата на четвъртия гейм Тодор Скримов получи проблем в коляното и бе сменен от чешкия национал Камил Баранек. Това повлия върху играта на Милано, докато гостите от Пиаченца продължиха подема си и стигнаха до пълен обрат след 25:18 и 15:12 в тайбрека.

Най-резултатен за Милано стана Данаил Милушев, който заби 26 точки (1 блок, 1 ас и 47% ефективност в атака), а до напускането си Тодор Скримов реализира 14 точки (40% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане). Аймоне Алети пък завърши с 15 точки (4 блока, 2 аса и 53% ефективност в атака), но и това не беше достатъчно за успеха. От друга страна Еър Златти, който влезе като резерва за Пиаченца, също се отчете с 14 точки (1 блок, 39% ефективност в атака и 12% перфектно посрещане) за победата. Най-полезен за "червено-белите вълци" и MVP на мача бе канадският национал Джон Перин с 26 точки (1 блок, 2 аса, 55% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане), а сръбският диагонал Дражен Лубурич добави още 17 точки (1 блок, 1 ас и 54% ефективност в атака) за победата.

Така двата тима си размениха местата във временното класиране. Милано остава на последното 12-о място с 5 точки след 1 победа и 11 загуби, а Златанов и компания, които прекъснаха серия от 10 поредни загуби, са на предпоследното 11-о място с 6 точки с 2 победи. В следващия 13-и кръг Пиаченца е домакин на лидера в подреждането Кучине Лубе Банка Марке (Чивитанова), а волейболистите на Милано гостуват на силния тим на Сър Сейфти (Перуджа). Срещите са чак на 17 януари (неделя).

РЕВИВРЕ (МИЛАНО) - ЛПР (ПИАЧЕНЦА) 2:3 (25:22, 27:25, 23:25, 18:25, 12:15)
МИЛАНО: Данте Бонинфанте 1, ДАНАИЛ МИЛУШЕВ 26, ТОДОР СКРИМОВ 14, Ренато Дос Сантош 12, Аймоне Алети 15, Джорджо Де Тони 9 - Федерико Този-либеро (Матео Бургщалер, Рикардо Сбертоли 1, Камил Баранек 3, Федерико Марета, Роберто Риван-либеро)
Старши-треньор: Лука Монти
ПИАЧЕНЦА: Мануел Косчионе 3, Дражен Лубурич 17, Джон Перин 26, Тайс Тер Хорст 2, Емануел Кохут 13, Стефано Патриарка 11 - Давидсон Лампариело-либеро (ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 14, Марко Седлачек 1, Мигел Родригеш, Лука Тенкати)
Старши-треньор: Алберто Джулиани.