Лацио се събуди и развали настроението на Интер преди празниците (видео)

Отборът на Лацио се събуди от зимния сън и стигна до първата си победа от 25 октомври насам, като надигра лидера в класирането Интер с 2:1 и то на "Джузепе Меаца" в Милано. "Орлите" бяха в серия от 7 мача без победа преди днешната среща, но сега показаха характер и измъкнаха ценни три точки, като в същото време развалиха празниците на "нерадзурите", които ще зимуват на върха, но с преднина от само една точка пред втория Фиорентина. Антонио Кандрева вкара и двата гола за римляните в 5-ата и 87-ата минута, а точен за домакините бе Мауро Икарди в 61-ата минута. Двата тима завършиха срещата в намален състав, след като Фелипе Мело бе изгонен с директен червен картон в 90-ата минута, а малко след това и Сергей Милинкович-Савич видя втори жълт и червен картон в ръцете на съдията.

Мачът започна доста интересно и още в 5-ата минута Лацио успя да открие резултата. Гостите използваха заучена комбинация при един корнер, като Лукас Билия подаде на Антонио Кандрева на границата на наказателното поле, а той с бомбен шут прати топката неспасяемо във вратата за 0:1.

След това Интер взе инициативата, като повече време владееше топката, но трудно стигаше до реални голови опасности. В 36-ата минута Стеван Йоветич стреля неточно от фаул, а в 42-ата минута Алекс Телес също имаше възможност да тества вратаря от пряк-свободен удар, но Етрит Бериша бе на мястото си.

В същото време Лацио се отбраняваше добре и чакаше своя шанс, който дойде в 43-ата минута, когато Фелипе Андерсон се възползва от грешка при изнасянето на топката, отне и нахлу в наказателното поле, след което подаде за Кандрева, който обаче отблизо не успя да уцели вратата.

В началото на втората част се стигна до една доста спорна ситуация. Стефан Раду игра нескопосано при опит да спре една топка в наказателното поле, а вратарят Бериша реши да я хване, за да не излезе в корнер. Съдията обаче реши, че това е било подаване на защитника и отсъди непряк свободен удар. Играчите на Интер обаче не се възползваха от добрата възможност и ударът на Телес бе право купа от играчи.

В 61-ата минута обаче по-добрата игра на домакините все пак даде резултат. Иван Перишич подаде прекрасен изваждащ пас за Мауро Икарди, който напредна и хладнокръвно прати топката през краката на вратаря и в мрежата за 1:1.

До края на мача и двата тима се активизираха и играта стана доста по-отвораена, като всеки от тях търсеше победата. В 86-ата минута Фелипе Мело извърши много глупаво нарушение срещу Милинкович-Савич в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за Лацио. Антоио Кандрева стреля от бялата точка, като Самир Ханданович отрази удара му, но при добавката нападателят успя да отбележи за 1:2.

В края на мача страстите се нажежиха и първо Фелипе Мело извърши поредното си безумно нарушение и съдията най-накрая реши да му покаже директен червен картон. Малко след това и Милинкович-Савич бе пратен преждавраманно в съблекалнята за втори жълт картон.

Така Интер изпусна важни точки, но засега запазва първото си място с актив от 36 точки. Лацио пък завършва годината 10-ти с 23 точки.