Верона пак не дочака първа победа

Отборът на Верона остава без победа и след 17-ия кръг на Серия "А", след като завърши наравно 1:1 със Сасуоло на своя "Маркантонио Бентегоди". Момчетата на Луиджи Делнери затвърдиха привидния възход, в който се намират след идването на новия си треньор, но не успяха да постигнат победа срещу високолетящия тим на Еузебио ди Франческо. Гостите откриха резултата с гол на Серджо Флокари в 35-ата минута, но вечният голмайстор на домакините Лука Тони възстанови равенството само четири минути по-късно. След тази бърза размяна на голове двата отбора не успяха да стигнат до повече опасности пред двете врати и заслужено поделиха точките.

Така веронци продължават да са без успех от началото на сезона в "калчото" и заслужено се намират на последното 20-о място с осем точки в актива си. Сасуоло пък не успя да се доближи до местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири и остана седми с 27 точки, на пет от Рома.