Нефтохимик 2010 се върна начело в Суперлигата след чиста победа над Миньор

Мъжкият волейболен отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) победи като гост Миньор (Перник) с 3:0 (25:17, 25:22, 29:27) в мач от 9-ия кръг на Суперлигата, игран в пернишката зала "Борис Гюдеров".

Така бургазлии взеха трите точки и отново оглавиха временното класирането в Суперлигата със 7 победи, 2 загуби и актив от 21 точки. Отборът на Миньор пък записа 8 поражение, като с 1 победа и 3 точки заема предпоследното 9-о място в подреждането. Мачът на Нефтохимик от следващия 10-и кръг срещу Монтана е отложен за след Нова година, докато перничани са отново домакини, но този път на Пирин (Разлог).

Едва 150 зрители изгледаха мача на своите, като особена интрига в срещата нямаше. През първите две части гостите от Нефтохимик водеха в резултата и затвориха геймовете в своя полза при 25:17 и 25:22, като поведоха с 2:0. В третата част обаче домакините от Миньор се активизираха и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:5 в тяхна полза. Перничани продължиха да натискат съперника, като не изпуснаха инициативата до край. В края на гейма обаче бургазлии показаха, че могат да се съберат и да не допускат изненади. В решителните минути те играха със самообладание и надделяха с 29:27, като с това спечелиха мача с 3:0.