Коледата ще е прекрасна за Байерн (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) ще зимува на върха на класирането в Бундеслигата с цели 8 точки преднина пред Борусия (Дортмунд) след драматично развитие на двубоите от последния есенен кръг. Шампионите много трудно надвиха Хановер 96 с 1:0 като гости, а по същото време "жълто-черните" загубиха с 1:2 от Кьолн. Томас Мюлер вкара единствения гол на "HDI Арена" от дузпа в 40-ата минута, донасяйки 15-а победа от 17 възможни.

Както обикновено Байерн доминираше, но се видя, че тимът е изморен и със сигурност вниманието на състезателите е насочено към предстоящите празници.

Заради много контузени играчи Гуардиола разполагаше само с трима полеви футболисти на пейката. По тази причина стартовия му състав не беше изненада. Пеп започна с трима централни защитници, но в течение на двубоя мина към вариант с четирима бранители.

Още в 5-ата минута Байерн пропусна да излезе напред, когато Артуро Видал изведе Тиаго Алкантара сам срещу Рон-Роберт Цийлер, но световният шампион успя да парира.

Домакините отговориха с греда на Леон Андреасен само три минути по-късно, за да покажат, че днес гостите ще имат проблеми. Кингсли Коман също не успя да преодолее Цийлер с мощен удар по диагонала в 18-ата минута, а след това и гредата помогна на вратаря на Хановер, след като в 29-ата минута Роберт Левандовски стреля с левия крак. При добавката на Мюлер пък Цийлер успя да избие влизащата топка, а специалната видеотехнология потвърди, че кълбото не е преминало голлинията с целия си обем.

Така дойде 39-ата минута, когато в ролята на вратар влезе капитанът Кристиан Шулц, спирайки с ръка центриране на Коман. Последва дузпа, която домакините дори не оспориха, а Мюлер не сгреши. Така нападателят регистрира своя гол №14 и подобри собствения си рекорд от 13 попадения на сезон в Бундеслигата, а пред него сега има още цял половин шампионат.

Хановер 96 - Байерн (Мюнхен) 0:1

Домакините обаче с нищо не промениха поведението си на терена и до края на двубоя предпочитаха да се защитават, вместо да се надиграват. По този начин те ограничиха възможностите пред вратата си, а и баварците видимо бяха изтощени и само гледаха към часовника. Единствен Кингсли Коман не спря да тича и да тормози бранителите в червено. В крайна сметка не се стигна до някакви сериозни положения.

Срещата беше паметна за Мануел Нойер, който записа своя мач №300 в елита. Хановер пък остава в опасната зона.

Първенството в Германия се подновява на 22 януари.