Ница се върна към победите (видео)

След 4 мача без победа, в три от които дори не отбеляза гол, Ница успя да зарадва феновете си. На своя "Алианц Ривиера" тимът на Клод Пюел се наложи с 1:0 над Монпелие и се доближи само на 2 точки от заемащия второ място в класирането Анже. Победното попадение за "орлетата" отбеляза защитникът Оливие Боскали в 31-ата минута.

Домакините създадоха първата интересна ситуация пред една от вратите, но стражът на Монпелие Лоран Пионие спаси удара на Хатем Бен Арфа. В 16-ата минута Риад Будебуз завъртя топката от корнер и тя "кацна" върху напречната греда. Четвърт час по-късно защитата на Монпелие сгреши фатално. Пионие изби първия изстрел към вратата му, но топката се озова на пътя на Боскали и младокът реализира първия си гол в Лига 1.

До почивката опасни удари отправиха Бен Арфа и Виторино Илтон. През втората част гостите имаха своя голям шанс в 68-ата минута, когато резервата Жером Русийон излезе на добра позиция, но Пол Баис изчисти малко пред голлинията, а после и вратаря Йоан Кардинале се намеси, за да избие в корнер.

Загубата остави Монпелие на 13-а позиция. Отборът на Ролан Курбис има 22 точки. Ница е на 5-о място с 29 пункта.