Лаборал Куча записа победа № 200 в Евролигата (видео)

Отборът на Лаборал Куча (Витория) постигна победа № 200 в Евролигата, след като снощи се наложи при домакинството си на Цедевита (Загреб) с категоричното 92:70 в двубой от последния X кръг в група „В” на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Двубоят бе без значение и за двата тима, които вече си бяха осигурили място в ТОП 16 на турнира. Испанците приключиха първата фаза с баланс от 6 победи и 4 загуби, като все още не познават вкуса на поражението пред собствена публика през този сезон, докато Цедевита продължава напред с актив от 4 успеха и 6 поражения.

Фабиен Козьо беше най-резултатен за победителите с  20 точки, Йоанис Борусис се разписа с „дабъл-дабъл” – 17 точки и 10 борби, а Торнике Шенгелия вкара 16 точки за успеха.

Марко Арапович беше най-резултатен за хърватите – 12 точки, а Миро Билан завърши с 10 точки.

Фабиен Козьо даде тон за отличния старт на Лаборал Куча в мача, като отбеляза 12 точки в първите десет минути, а през втората четвърт за испанците се разиграха Борусис и Шенгелия, а почивката дойде при комфортен аванс от 16 точки за домакинините - 45:29.

В минутите след почивката Цедевита успя да се върне в мача след отлични изяви на Арапович и Лука Бабич, които помогнаха на тима си да намали изоставането си до десет точки – 57:67, но в началото на заключителната четвърт лаборал Куча удари съперника си със серия от 7:0, която се оказа напълно достатъчна да подсигури крайния успех на испанците – 92:70.