Синиша хвана спасителната сламка, Милан е на 1/4-финал (видео)

Милан се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия след успех с 2:0 като гост на Сампдория. Мбайе Нианг и Карлос Бака отбелязаха попаденията за миланския гранд за радост на наставника Синиша Михайлович, който при провал почти сигурно щеше да бъде уволнен.

Сампдория завърши мача с човек по-малко заради червен картон на защитника Ервин Зуканович. Босненският национал влезе в пререкание с рефера Чели в 64-ата минута и той не се поколеба да го изгони.

Сърбинът отново заложи на схемата 4-4-2, като в предни позиции си партнираха Карлос Бака и Мбайе Нианг. Ветеранът Кристиан Абиати замени на вратата 16-годишния талант Джанлуиджи Донарума, а в защитата се появи Филип Мексес.

Антинио Касано остана на резервната скамейка за Сампдория, след като се представи много неубедително срещу Лацио в понеделник. Мястото му в атаката на домакините зае Луис Муриел.

Преди по-малко от месец двата тима се срещнаха на "Джузепе Меаца" в мач от Серия "А" и Милан се наложи с 4:1.

Срещата започна по-добре за домакините. В 3-ата минута те организираха опасна атака, спряна с нарушение от Андреа Бертолачи, който получи жълт картон. Статичното положение беше изпълненено от Еврин Зуканович, но неговият удар попадна в стената. След четвърт час игра Бака прати топката във вратата на Самп, но попадението му беше отменено заради засада.

В 24-ата минута отличен шанс за гол се откри пред Нианг, но французинът стреля неточно. Милан беше по-активният отбор, но след един корнер като по чудо не получи гол. Зуканович свали топката в наказателното поле, но никой от съотборниците му не успя да я засече. В края на полувремето Муриел също можеше да открие резултата, но Абиати спаси.

Милан излезе напред в 50-ата минута след красива комбинация между Бака и Нианг. Колумбиецът изведе съотборника си в наказателното поле и той с точен диагонален удар откри резултата. Четвърт час по-късно Зуканович от домакините си изкара жълт картон за нарушение в центъра, но не спря да спори със съдията и видя червения цвят.

И с човек по-малко Сампдория не се предаде. Атаките на генуезци станаха по-опасни, след като Винченцо Монтела пусна в игра Касано. Именно той можеше да изравни в първата минута на добавеното време, но сантиметри го разделиха от гола. Малко по-късно Кейсуке Хонда намери Бака, който финтира бранител и оформи крайното 2:0 за Милан.

В следващата фаза "росонерите" ще имат за съперник новака в Серия "А" Карпи, с който наскоро направиха нулево равенство. Пътят на тима е разчистен чак до финала, защото при евентуален успех срещу Карпи, на полуфиналите ще се изправи в два мача срещу победителя от двойката Специя - Алесандрия.

САМПДОРИЯ - МИЛАН 0:2 (0:0)