Спърс с изумителен старт у дома

Баскетболистите на Сан Антонио Спърс не спират с впечатляващите си изяви и записаха най-добрия домакински старт в историята на отбора. Успехът със 114:95 над гостуващия тим на Вашингтон Уизърдс бе четиринадесети пореден у дома за “шпорите”, с което те поставиха нов рекорд, а общо във вече 23 последователни мача пред собствена публика не познават вкуса на поражението, което също е ново постижение в исторически план за Спърс.

Тим Дънкан получи почивка от Грег Попович, но това не бе особен проблем за петкратните шампиони на НБА. Петима играчи на тима вкараха 10 или повече точки, като над всички бе Кауай Ленърд - 27 точки, 4 асистенции и 4 отнети топки. ЛаМаркъс Олдридж остана с 14 точки, а Тони Паркър записа “дабъл-дабъл” с 10 точки и 10 асистенции.

“Чувстваме се прекрасно, но същевременно знаем, че имаме да подобряваме още много неща. Трябва да работим усилено, за да продължим да побеждаваме”, смята един от най-опитните играчи на Сан Антонио - Ману Джинобили.

Сръбското попълнение на тима Бобан Марянович също направи нелошо включване със 7 точки, 6 борби и 2 чадъра за 15 минути игра. 221-сантиметровият гигант сподели, че всичко се развива отлично за него откакто пристигна в НБА.

“Всичко е прекрасно, искам да помагам на съотборниците си. Опитвам се да играя добре в защита и да не преча на играчите, които могат да вкарват. Смятам, че това е работата ми”, коментира Марянович.

Спърс имат 22 победи и 5 загуби от началото на редовния сезон, докато Уизърдс не се преставят толкова добре и са с блаанс от 10-14.