Румъния, Полша, Норвегия и Холандия в топ 4 на световното по хандбал за жени

Кристина Нягу вкара 15 гола, а Румъния победи домакина Дания с 31:30 след продължение в най-драматичния четвъртфинал на световното първенство по хандбал за жени. Редовното време завърши при 26:26, а румънките, които имаха аванс още от първите минути на срещата, пропуснаха да се доберат до победата още тогава.

Така победителят от срещата се реши буквално в последната секунда от продължението, когато Адриана Нечита реализира за 31:30, с което осигури класиране за полуфиналите на тима си.

Там северните ни съседки ще срещнат европейския и олимпийски шампион Норвегия, който спечели с 26:25 срещу Черна гора.

Нора Мьорк вкара 8 гола за скандинавките, а 5 добави Камила Херем. За черногорките с по 6 попадения се отличиха Йованка Радичевич и Майда Мехмедович.

Норвегия и Румъния вече се срещнаха на световния шампионат в Дания в груповата фаза, като тогава скандинавките спечелиха лесно с 26:22.

В другите две срещи от четвъртфиналите Полша победи с 21:20 четирикратният световен шампион Русия след 6 гола на Моника Кобилинска, докато Холандия се класира за пръв път за полуфинал на световен шампион, надигравайки Франция с 28:25.

Холандия и Полша бяха заедно в предварителна група "В" на турнира, като "лалетата" спечелиха с 31:20.