Щутгарт се промъкна напред след продължения

Последният в Бундеслигата Щутгарт се класира за 1/4-финалите за Купата на Германия след успех с 3:2 след продължения (1:1 в редовното време) над втородивизионния Айнтрахт (Брауншвайг). Победният гол дойде едва в 118-ата минута, когато всички очакваха дузпите.

Гостите откриха резултата в шестата минута след точен удар на Бафо отблизо. В 21-ата Георг Нийдермайер изравни след глава след подаване Кристиан Гентнер. В 36-ата Александру Максим изпусна дузпа, след като би прекалено слабо и вратарят се справи. До края на редовното време "мерцедесите" не намериха път към вратата и се стигна до продължения.

В 99-ата 22-те хиляди зрители по трибуните изпитаха облекчение, след като 19-годишният Тимо Вернер вкара с глава за 2:1 след центриране на Борис Тащи. В 110-ата минута обаче Адеми успя да изравни с удар под гредата. В 118-ата домакините все пак стигнаха до успеха след гол на Тони Шунич.

Щутгарт - Айнтрахт (Брауншвайг) - 3:2 след продължения (1:1 в редовното време)
0:1 - Бафо (6)
1:1 - Нийдермайер (21)
2:1 - Вернер (99)
2:2 - Адеми (110)
3:2 - Шунич (118)

Снимка: Getty Images/Guliver