Херта излъга Нюрнберг (видео)

Отборът на Херта (Берлин) достигна 1/4-финалите за Купата на Германия след победа с 2:0 като гост на Нюрнберг. Столичният тим реализира по едно попадение в двете полувремена след точни изстрели на Владимир Дарида (32) и Джон Антъни Бруукс (65).

През първата част "Старата госпожа" показа по-зряла игра и успя да се възползва от един от своите два голови шанса. В 32-ата минута Дарида насочи в мрежата от шест метра след подаване на Ведад Ибишевич. В 65-ата минута Дарида асистира за второто попадение в мача, а Бруукс отбеляза с глава за 0:2.

Нюрнберг - Херта - 0:2
0:1 - Дарида (32)
0:2 - Бруукс (65)

Снимка: Getty Images/Guliver