Белогорие срази Аркас дори и без звездите си

Вицешампионът на Русия Белогорие (Белгород) записа чиста победа над турския Аркас спор (Измир) с 3:0 (25:20, 25:18, 25:23) в мач от 4-ия кръг на Група А на Шампионската лига, в която са още отборите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) и Берлин РВ (Германия).

Възпитаниците на Генадий Шипулин постигнаха убедителната победа без две от най-големите си звезди - олимпийските шампиони от Лондон 2012 Сергей Тетюхин и Дмитрий Мусерский. Мусерский всъщност се появи за съвсем малко в игра в първия гейм, но след това изгледа мача сред резервите, а Сергий Тетюхин дори не бе в групата за мача, както и либерото Роман Брагин.

Така Белогорие постигна 3-а победа в Група А пред 2700 зрители в Двореца на спорта “Космос” в Белгород.

Руският тим не пътува за мача от 3-ия кръг в Измир срещу Аркас и най-вероятно ще му бъде присъдена служебна загуба с 0:3 гейма.

Дмитрий Красиков стана най-резултатен за Белогорие с 14 точки (1 ас, 2 блока), а Роман Данилов добави още 13 точки (1 ас, 2 блока). Марко Ивович се отличи с 12 точки.

Антонен Рузие стана най-резултатен в мача с 15 точки (3 аса, 43% ефективност в атака), а Гьокхан Гьокгьоз добави още 12 точки за Аркас, който допусна първа загуба в Група А.

БЕЛОГОРИЕ, БЕЛГОРОД (РУСИЯ) - АРКАС СПОР, ИЗМИР (ТУРЦИЯ) 3:0 (25:20, 25:18, 25:23)

БЕЛОГОРИЕ: Сергей Антипкин 4, Роман Данилов 13, Дмитрий Красиков 14, Марко Ивович 12, Артьом Смоляр 8, Кирил Макещин 8 - Роман Мартинюк-либеро (Александър Косарев, Сергей Баранов, Дмитрий Мусерский)
Старши-треньор: Генадий Шипулин
АРКАС: Кавика Шоджи 2, Антонен Рузие 15, Гьокхан Гьокгьоз 11, Жоао Пауло Браво 4, Греъм Въйграс 4, Хакъ Чапкъноолу 4 - Ахмет Караташ-либеро (Иийт Гюлмезоолу)
Старши-треньор: Глен Хоуг.