И Марсилия не успя да се справи с Газелек Аячо (видео)

Новакът в Лига 1 Газелек Аячо продължава с отличното си представяне в последно време в Лига 1. Днес корсиканците записаха осми пореден мач без загуба в шампионата, след като измъкнаха равенство 1:1 на "Стад Велодром" срещу Олимпик Марсилия. ОМ пък вече цели седем мача няма успех у дома.

Гостите откриха резултата с попадение на Жак Зуа от дузпа в 19-ата минута. В 38-ата обаче Миши Батшуай изравни за домакините с удар с глава. В началото на втората част Марсилия остана с човек по-малко след като Абделазиз Барада получи директен червен картон. Въпреки това ОМ бе по-активният тим на терна до края на мача, но Газелек действаше отлично в отбрана и заслужено си тръгна с точка от Марсилия.

По този начин Аячо събра 21 точки и заема 16-а позиция в шампионата. Марсилия пък пропусна отлична възможност да се доближи до подиума и остава на девета позиция с 24.