Дания победи Сърбия и запази перфектния си баланс в група "А"

Националният тим на Дания победи Сърбия с 29:20 (13:12) и остана непобеден в група "А" на световното първенство по хандбал за жени, на което страната е домакин. С три победи след три мача е и отборът на Русия, който надви с 45:18 (22:7) Пуерто Рико в група "D". Домакините имаха сериозни проблеми с тима на Сърбия през първото полувреме, в което вратарят Сандра Тофт спаси своите съотборнички на няколко пъти с прекрасен рефлекс. Дясното крило Катарина Слежак беше най-опасна от сръбския състав през първите 30 минути, но дори и тя не успя да сломи Тофт.

След почивката капитанът на датчанките Лине Йоргенсен пое мача в свои ръце и наниза общо седем гола, за да остави домакините непобедени в група "А". Слежак отговори с четири гола за целия мач, а Сърбия остана на петото място преди четвъртите срещи. Рускините продължиха победната си серия с пълна доминация през 60-те минути срещу атсайдерите от Пуерто Рико. Полина Кузнецова и Екатерина Аткова отбелязаха по шест гола, а други три техни съотборнички завършиха с по пет.