Ню Йорк Айлъндърс победи Филаделфия с дузпи

Кайл Окпосо вкара единствения гол при дузпите, а Франс Нилсен се разписа два пъти в редовното време при победата на Ню Йорк Айлъндърс с 4:3 над Филаделфия в мач от редовния сезон на първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Ярослав Халак спаси 34 удара през цялото времетраене на мача, както и всичките три опита на Летящите при дузпите. Брок Нелсън също се разписа за тима от Ню Йорк, който спечели за шести път в последните си осем срещи в НХЛ. Райън Уайт, Пиер-Едуард Белемар и Клод Жиру пък вкараха за отбора на Филаделфия, който остана на 12 точки зад лидера в Столичната дивизия Вашингтон и на девет от Ню Йорк.

Вашингтон надви с 3:2 Детройт, след като Ти Джей Оши и Евгени Кузнецов вкараха при дузпите. Александър Овечкин изравни резултата за Столичаните 10:51 минути след началото на третата част на мача, с което изпрати срещата в продължение и съответно дузпи.

Лос Анджелис затвърди доминацията си в Тихоокеанската дивизия, след като Алек Мартинес асистира за изравнителния гол и след това вкара в продълженията за победа с 3:2 над Кълъмбъс. Кралете са лидери с актив от 37 точки, а Сан Хосе и Ванкувър делят второто място с по 28.

Далас надви с 6:5 Каролина и запази аванса си от осем точки на върха в Централната дивизия срещу отбора на Сейнт Луис, който победи с 4:1 Аризона. Патрик Шарп стана автор на победното попадение в полза на Звездите, след като се разписа при числено превъзходство за своя тим едва 19 секунди преди финалната сирена.