Късен обрат направи Манчестър Сити първи в група "D" (видео)

Манчестър Сити завърши на първото място в група "D" на Шампионската лига, след като тази вечер постигна трудна, но сладка победа с 4:2 над Борусия (Мьонхенгладбах). "Гражданите" губеха в резултата до 80-ата минута, но с три бързи гола стигнаха до обрат, който ги изкачи на върха в крайното класиране и ще им даде малко по-добри шансове при жребия за 1/8-финалите. Давид Силва даде преднина на домакините на "Етихад" в 15-ата минута, но Корб в 19-ата и Рафаел в 42-ата минута обърнаха резултата в полза на Борусия. Два гола на Рахим Стърлинг в 80-ата и 81-ата минута обаче върнаха преднината на Сити, а Вилфред Бони реши всичко в 85-ата минута за крайното 4:2.

Борусия загатна, че няма да е само спаринг партньор на Манчестър Сити в този мач и пръв стигна до голова опасност още в 5-ата минута. Тогава Рафаел бе изведен отляво на скорост, но ударът му премина над вратата.

"Гражданите" обаче отговориха подобаващо и в 15-ата минута откриха резултата с прекрасна атака. Играчите в синьо размениха няколко паса преди Рахим Стърлинг с пета да изведе Давид Силва на скорост, а испанецът хладнокръвно реализира за 1:0.

Германците обаче много бързо успяха да се върнат в мача. В 19-ата минута Ларс Щиндъл напредна отляво и успя да намери непокрития Юлиан Корб, който с удар в далечния ъгъл не остави шансове на Джо Харт за 1:1.

Това попадение явно обърка сметките на англичаните, които така и не можеха да притиснат сериозно своя съперник. В същото време гостите издебнаха своя шанс и в 42-ата минута стигнаха до пълен обрат. Оскар Венд центрира в наказателното поле за Щиндъл, който опита удар, а накрая Рафаел отклони кълбото в мрежата за 1:2.

През втората част обаче Манчестър Сити взе инициативата и първо Давид Силва не се възползва от грешка в отбраната на съперника, а след това и Стърлинг отправи удар, който обаче не затрудни вартаря.

Голямата драма обаче дойде в заключителните минути, когато домакините вкараха три бързи гола. В 80-ата минута Гаел Клиши напредна до аутлинията и върна в наказателното поле, където Бони отклони за Стърлинг, а той засече кълбото в мрежата за 2:2.

Само минута по-късно англичаните организираха бърза атака, Бони изведе Стърлинг на скорост и той бе точен за 3:2. В 85-ата минута пък Сити реши всичко в своя полза, като Коларов центрира отляво за Бони, той не успя при първия удар, но при добавката бе точен за 4:2.

Така Манчестър Сити си гарантира първото място след загубата на Ювентус от Севиля в другия мач в групата. Борусия пък остава на последната позиция и отпада от евротурнирите.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) 4:2
1:0 Силва (15)