НЙ Рейнджърс оглави Столичната дивизия с победа срещу Отава

Дерик Брасар вкара два гола за победа на Ню Йорк Рейнджърс с 4:1 над Отава в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Двете точки изкачиха Рейнджърс до първото място в Столичната дивизия, като доскорошният лидер Монреал вече изостава с една.

Втората шайба на Брасар беше негова десета за сезона, като той я вкара в средата на третата част на срещата и донесе два гола преднина на своя тим. Легендата Хенрик Лундквист помогна с 23 спасени удара, докато Райън Макдона и Йеспер Фаст отбелязаха първото и второто попадение в полза на домакините в "Медисън Скуеър Гардън".

Марк Метот вкара единствения гол за гостите от Канада, които са трети в Атлантическата дивизия с точка зад Детройт.

Анахайм направи пълен обрат срещу Питсбърг за победа с 2:1, с което Патоците изравниха Аризона на третото място в Тихоокеанската дивизия. Оли Маата даде аванс на Пингвините в третата минута на мача, но Кори Пери и Крис Стюърт оформиха пълния обрат във втората третина.

Чикаго пък се изравни с Минесота на третото място в Централната дивизия, след като Марин Хоса, Теуво Теравайнен и Артьоми Панарин вкараха голове за 3:1.