Депор и Севиля поделиха точките

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Селта направиха 1:1 в среща от 14-ия кръг на испанския шампионат. Лукас Перес зарадва публиката на "Риасор" с гол в 22-ата минута, а Висенте Ибора изравни в 77-ата. С успеха Депор стои стабилно в европейската зона, докато възпитаниците на Унай Емери са в средата ан таблицата.

Домакините започнаха по-добре, показаха ясни идеи на терена и заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина. В 13-ата минута Серхио Рико спаси за гостите след среща лице в лице с Лукас Перес. В 22-ата минута голаджията на галиския тим отбеляза красиво попадение от пряк свободен удар, насочвайки топката над главата на вратаря. В 35-ата Кевин Гамейро изпусна след чудесен пас на Серхио Ескудеро.

Началото на втората част стартира с по-прибрана игра на "синьо-белите". В 63-ата минута лошо изчистване на Сидней даде шанс на Гамейро да стреля - неточно. Натискът на севилци ставаше все по-сериозен и четвърт час преди края на редовното време те изравниха. В 77-ата Висенте Ибора успя да изравни. Хосе Антонио Рейес изпълни бързо фал, Мариано центрира, Фернандо Йоренте свали с гърди и Ибора опъна мрежата - 1:1. До края на двубоя изобилстваха сблъсъците.

Снимка: "Марка""