Монако превзе Корсика

Отборът на Монако победи с 2:1 Бастия в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Монегаските показаха, че притежават повече класа от съперника и заслужено си тръгнаха с три точки от остров Корсика. Въпреки това успехът дойде късно. Ласина Траоре вкара на два пъти - в 72-ата и 84-ата минута, за да донесе победата на тима от Княжеството. В последните секунди на мача пък Жюлиен Ромен намали за домакините, но това не попречи на крайния успех на Монако.

С победата си днес играчите на Леонардо Жардим събраха 28 точки и вече са на четвърта позиция в класирането. Бастия пък вече е в зоната на изпадащите с 18 точки, колкото имат още два отбора - Бордо и Монпелие, но те са с мач по-малко.