Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Хирошима Санфрече стана шампион на Япония

Отборът на Хирошима Санфрече спечели шампионската титла на Япония по футбол за трети път в последните четири сезона, след като се наложи с общ резултат 4:3 над Гамба Осака. Първата среща в Осака завърши с победа на Хирошима с 3:2, а сега до 78-ата гостите от Гамба водеха с 1:0 с гол на Ясуюки Коно преди почивката. Но с попадение на Такума Асано с глава домакините стигнаха до 1:1, което се оказа и крайния резултат. С този успех Хирошима се класира за Световното клубно първентсво и в предварителния кръг ще излезе срещу представителя на Океания- Оукланд Сити в четвъртък.

"Всеки един човек от нашия отбор- играчи и щаб, дадоха всичко от себе си и бяха наясно каква отговорност ни чака. Затова жертвата ни получи благодарност, заяви щастливият треньор на новите шампиони Хаджиме Мориясу. Гамба Осака беше миналогодишния шампион и доминираше във втората среща от самото начало на мача, като Коно узакони превъзходството им с гола в 27-ата минута, засичайки подаване от корнер. През второто полувреме домакините бяха по-добрия състав и логично стигнаха до равенството, което се оказа златно за тях.