Голям интерес към турнира за купата на ТК "15:40"

Повече от 100 почитатели на тениса се включиха в тенис турнира за купата на ТК "15:40"

Любителите на играта отново бяха разделени в три категории спрямо способностите на участниците. При начинаещите купата за първото място заслужи Димитър Златанов, докато Захари Балканджиев беше най-добър при средно напредналите. В зрелищен финал той надигра с 2:1 сета Стефанос Димопоулос, който от своя страна загуби втори пореден мач за титлата в ITL 250. При най-силните, категория ITL 500, голямата интрига беше кой ще се класира за заключителния мастърс на Интерактив тенис лига.
Финалистът от последния кръг Асен Георгиев беше сред състезателите с шанс да намерят място на последния турнир за годината, но жребият го изправи още на 1/8-финалите срещу водача в класирането Едиз Батран, от когото именно загуби финала само преди няколко седмици. Тогава двубоят беше много оспорван,но сега Едиз се наложи по категоричен начин и лиши Асен от възможността да се класира за Мастърса. Станислав Иванов също загуби своите шансове, след като претърпя поражение в същата фаза на турнира. Тази развръзка позволи на Камен Новиков да задържи 8-ата позиция и да намери място сред най-добрите през сезона.
Изненадващо първият поставен Едиз Батран загуби още на 1/4-финалите от Мирослав Георгиев и не успя предсрочно да си гарантира шампионската купа за първото място в генералното класиране за сезона. Мирослав показа много стабилна игра през целия турнир и заслужено достигна до първия си финал в ITL 500. На полуфинала той срещна опитния Гого Милев, който при победа щеше да се класира за Mастърса, но и той пропиля шанса си, след като загуби в решаващ трети сет.
В спора за титлата Миро се изправи срещу втория в схемата Никола Милев и макар срещата да беше много равностойна и оспорвана, Никола успя да наложи волята си и да спечели с 2:0 (5:3, 5:3) сета. По този начин игралият в миналото срещу Рафаел Надал Милев запазва интригата за финалния Мастърс, след който ще стане ясен шампионът на ITL Sofia Tour за 2015-а. Турниртъ ще се проведе от 14 до 20 декември в столичния тенис комплекс „ПроСпорт“, като някои от срещите ще може да наблюдавате в ефира на Sportal TV.