Ливърпул измъкна първа победа на "Анфийлд" в Премиър лийг при Клоп и доближи водачите (видео)

Ливърпул постигна първа шампионатна победа на "Анфийлд" под ръководството на Юрген Клоп, след като надделя с 1:0 над Суонзи и се доближи на шест точки от водачите във временното класиране. Единственото попадение реализира Джеймс Милнър (63') от дузпа.

Кристиан Бентеке започна на върха на атаката на Ливърпул, а Джордън Айб стартира вместо контузения Филипе Коутиньо. Лукаш Лейва бе наказан за днес, докато Джордан Хендерсън и Даниел Стъридж останаха на скамейката за началото. Бившият играч на мърсисайдци Джонджо Шелви пропусна двубоя заради наказание, Бафетимби Гомис остана на пейката, като португалецът Едер водеше атаката на гостите.

Още в седмата минута домакините можеха да поведат, след като Айб нахлу в наказателното поле, Бартли се опита да му избие топката, но я насочи към собствената си врата. За негов късмет тя срещна страничната греда. В 15-ата минута Бентеке на успя да засече добро центриране на Джан.

Иначе домакините привидно доминираха през първата част, която завърши без нито един точен удар към една от двете врати. Първият такъв дойде в 52-ата минута и той бе дело Айб. Фабиански обаче успя да спаси. В 62-ата минута домакините получиха дузпа, след като Нийл Тейлър спря с ръка центриране на Айб. Милнър изпълни безупречно 11-метровия наказателен удар, давайки преднина на Ливърпул. Минута по-късно в игра за първи път от месец август насам се появи капитанът на "червените" Хендерсън. Малко след това на терена вече бе и Стъридж.

1/4 час преди края Милнър пропусна да удвои, стреляйки встрани. В заключителните 15-ина минути Суонзи наложи натиск, който не доведе до нищо повече от няколко корнера пред вратата на Миньоле.

В крайна сметка Ливърпул заслужено спечели трите точки и се изкачи до шесто място във временното класиране с актив от 23 точки - четири зад Арсенал, който е четвърти, и шест зад лидерите Манчестър Сити и Лестър. Суонзи има само една победа в последните си десет мача за първенство и слуховете за уволнението на Гари Монк стават все по-упорити.