Реал Мадрид с трудна победа за отърсване от шока (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид прекъсна серия от две поредни поражения в Примера с победа с 2:0 над Ейбар в среща от 13-ия кръг, играна пред 5892 зрители на малкия стадион "Ипуруа". Гарет Бейл (43) и Кристиано Роналдо (82 - дузпа) донесоха спокойствие на мадридистите. Това беше първо попадение за уелсеца в Ла Лига от края на месец август насам. С успеха "лос бланкос" възстановиха дистанцията от шест точки от лидера Барселона.

Ейбар - Реал Мадрид Карим Бензема беше оставен на скамейката, а в нападение за "белите" действаха Гарет Бейл, Кристиано Роналдо и Хамес Родригес. Позабравеният Матео Ковачич намери място в стартовия състав. Любопитното е, че Данило действаше като ляв бранител. Хосе Луис Мендилибар подреди своя тим в 4-2-3-1.

Ейбар - Реал Мадрид Домакините започнаха амбицирано за разлика от апатичния си съперник. Гостите от "Сантиаго Бернабеу" губеха много топки в центъра на терена, като Лука Модрич и Тони Кроос често грешаха, притиснати от съперници, а Матео Ковачич оставаше далеч от топката. Първият удар дойде от крака на Серхи Енрик в 13-ата минута в опит да бъде изненадан Кейлор Навас. Костариканският страж внимаваше и не позволи да бъде прехвърлен.

Ейбар - Реал Мадрид В 15-ата Хамес Родригес изведе прекрасно Кристиано Роналдо при спорно положение за засада. Страничният рефер не вдигна своя флаг, но навременното излизане на Асиер Риесго затрудни португалеца, който шутира в тялото на вратаря. В 18-ата Данило получи отляво и реши да отправи удар, оказал се лесен за вратаря. Минута по-късно Такаши Инуи застана на върха на добра баска акция. След удара на японеца от 15 метра топката се отклони от Даниел Карвахал и това помогна на Навас.

Ейбар - Реал Мадрид Халфовата линия на "лос меренгес" издишаше и доста често футболистите от средната зона бяха преодолявани лесно и тежестта в отбрана падаше на квартета защитници. В 41-ата минута Лука Модрич отправи далечен изстрел, но топката беше "закована" от Риесго.

Ейбар - Реал Мадрид - 0:2 В 43-ата Гарет Бейл успя да изведе мадридчани напред в резултата, след като се пребори за висока топка. След късо изпълнение на ъглов удар Лука Модрич центрира, а уелският нападател беше изпуснат и с глава насочи в мрежата - 0:1. Статистиката на MisterChip разкри, че бившият играч на Тотнъм не беше вкарвал гол далеч от "Бернабеу" от януари 2015 година, когато се разписа във вратата на Кордоба. В добавеното време Бейл можеше да реализира и втори гол, но Риесго показа завиден рефлекс и изби в корнер.

Ейбар - Реал Мадрид В 55-ата минута Кристиано Роналдо опита да отбележи атрактивен гол със задна ножица, но не уцели добре топката и не се получи удар. В 62-ата Инуи изстреля кълбото от въздуха от 22 метра, Енрик я прескочи, ала въпреки това Навас не се заблуди и застана на точното място. В 63-ата Роналдо поиска дузпа, след като беше избутан в гръб от Давид Жунка. Вместо наказателен удар португалецът получи жълт картон за невъздържан протест.

Ейбар - Реал Мадрид - 0:2 В 65-ата Рафаел Бенитес засили слуховете, че не е доволен от игровото поведение на Хамес Родригес и го извади от терена. В 70-ата неговата смяна Лукас Васкес изведе прекрасно Роналдо, CR7 излезе очи в очи с Риесго, но потърси близкия ъгъл и прати топката в аут. Три минути по-късно най-добрият футболист за 2014 година не беше прецизен и при удар с глава след корнер.

Ейбар - Реал Мадрид - 0:2 В 81-ата Васкес спечели дузпа за мадридчани. Дани Гарсия задържа прекалено дълго крака си в задна позиция и бившият играч на Еспаньол се спъна от него. Въпреки протестите на домакините реферът Хил Мансано не промени решението си. Роналдо вкара от бялата точка, финтирайки вратаря и насочвайки по земя - 0:2. В 85-ата Карвахал стана поредна жертва на контузиите и напусна игра. В 89-ата Роналдо получи чудесен шанс да прекъсне многомесечната си суша без попадение от пряк свободен удар. Топката беше поставена на 19 метра от голлинията, ала португалецът не преодоля стената. В добавеното време на двубоя резервата Карим Бензема изстреля фалцова топка, която едва не облиза далечната греда.

Ейбар - Реал Мадрид - 0:2 Следващият мач на Реал Мадрид е в сряда за Купата на краля срещу Кадис.