Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Обамеянг смая с нова порция голове за Дортмунд (видео + галерия)

Над 80 000 фенове на "Сигнал Идуна Парк" станаха живи свидетели на поредния спектакъл на Пиер-Емерик Обамеянг, помогнал за десетата победа на Борусия (Дортмунд) от началото на сезона в Бундеслигата. В среща от 14-ия кръг отборът на Томас Тухел надви Щутгарт с 4:1, с което съкрати на 8 точки преднината на Байерн (Мюнхен) на върха. "Жълто-черните" реагираха по най-добрия начин след две поредни загуби - от Хамбургер ШФ за първенство и от ФК Краснодар в Лига Европа, като демонстрираха познатия си атакуващ футбол. Този път Обамеянг се отличи с два гола, с което вече има три преднина пред Роберт Левандовски (17 срещу 14) в класирането при реализаторите.

Още в 3-ата минута Гонсало Кастро вкара с глава, след като направи добавка след спасяване на удар на Хенрих Мхитарян. В 19-ата минута Кастро направи фамозна асистенция към Пиер-Емерик Обамеянг, който също толкова красиво прехвърли Пжемислав Титон за 2:0.

Футболистите на Щутгарт обаче не бяха се отказали и в 40-ата минута Даниел Дидави намали преднината на домакините, след като завърши отлична акция, в основата на коята бяха Лукас Руп и Филип Костич.

Борусия (Дортмунд) - Щутгарт 4:1

Второто полувреме обаче беше още по-убедително за "жълто-черните", които увеличиха резултата до 4:1, а и пропуснаха още няколко чисти положения. В 65-ата минута Марко Ройс центрира по земя и централният защитник на "швабите" Георги Нийдермайер насочи кълбото в собствената си мрежа.

Обамеянг оформи крайното 4:1 в последните секунди. По този начин нападателят на Борусия постави два рекорда. От една страна той вече събра 17 попадения в рамките на първите 14 кръга, което досега никой в Дортмунд не беше постигал. Обамеянг също така може да се похвали с 39 гола за Борусия за календарната 2015 г. досега.

Десетата победа за вестфалци съвпада с десетата загуба за Щутгарт, с което тимът остава под чертата. Мачът беше първи за новия наставник Юрген Крамни, който използва случая, за да даде възможност на двама от юношите на клуба да дебютират в Бундеслигата.