Беломъжев завоюва втори сребърен медал от Световната купа

Станимир Беломъжев завоюва още един сребърен медал в първия кръг от Световната купа по ски-ориентиране, който се провежда в Юлес (Финландия). След като стана втори в спринтовата дистанция в петък, във втория старт от този кръг - средната дистанция, Беломъжев се класира на втора позиция с време 40:45 минути. Победител стана Андрей Ламов (Русия) с 39.42 минути, а трети е Ерик Рост (Швеция) с 41:15 минути.

Така след изминалите два старта, освен че е водач в световната ранглиста, Беломъжев е водач и в класирането за световната купа по ски-ориентиране. Представителката на България при жените Антония Григорова се класира на 25-та позиция в средната дистанция. Победителка е Тове Александерсон от Швеция с 37:09 минути. Утре е почивен ден, а във вторник е дългата дистанция.