Селта с труден успех над Спортинг Хихон (видео)

Селта се наложи с 2:1 над гостуващия Спортинг Хихон в мач от 13-ия кръг на испанското футболно първенство. Възпитаниците на Едуардо Берисо прекъснаха серия от две поредни загуби в Примера дивисион и с 24 точки се изравниха с третия в подреждането Реал Мадрид, който по-късно днес гостува на Ейбар. Лидер е шампионът Барселона с 33 точки, а Атлетико Мадрид е втори с 29 точки.
Фабиан Ореяна откри резултата на "Балаидос" след четвърт час игра. Той даде аванс на домакините, след като засече отблизо на празна врата подаване на Тео Бонгонда. Гостите изравниха след точен изстрел на резервата Карлос Кастро, който се разписа с шут от 14-15 метра с първото си докосване, след като влезе в игра в 64-ата минута.

С голяма доза шанс Селта стигна до успеха. В 84-ата минута вратарят Пичу Куеяр излезе на границата на наказателното поле, за да изчисти опит за извеждащо подаване от дълбочина, но нацели тялото на Нолито и топката влезе в мрежата. Домакините имаха още един голям шанс малко по-късно, но Нолито с прехвърлящ удар от десния ъгълр на наказателното поле удари напречната греда. Малага се измъкна от дъното след домакинско 2:2 срещу друг закъсал тим Гранада.

Домакините бяха близо до първи успех след серия от три поредни загуби, след като поведоха с 2:0 с попадения на бразилеца Чарлс и на резервата Пабло Форналс. Фернандо Тисоне получи втори жълт и червен картон в 53-ата минута, а в края гостите се възползваха от числения си превес и стигнаха до изравняване с два бързи гола в последните седем минути на Юсеф Ел-Араби и Рубен Рочина. Малага е 18-и с 10 точки, а Гранада е 16-и с точка повече. Депортиво Ла Коруня записа втори пореден успех след 2:0 на терена на Лас Палмас и с 21 точки се изкачи на пето място в подреждането. Давид Симион си вкара автогол в 19-ата минута, след като засече в собствената си врата остро центриране от дясно на Лукас Перес. Перес довърши домакините с второ попадение в самия край след отлична контраатака.