Шампионите в пълния си блясък! Берое не разбра какво се случва на "Лудогорец арена" (видео)

Почеркът на Георги Дерменджиев ясно пролича. Отборът на Лудогорец изигра най-силния си мач от началото на сезона и разгроми Берое. В първи мач от 17-ия кръг на "А" група българският шампион се наложи с категоричното 5:0 и по този начин се изравни с Левски на върха в класирането преди неделния двубой на "сините" със Славия.

С две попадения се отличи Вандерсон (30,61) и по едно добавиха Марселиньо (37), Георги Терзиев (74) и Клаудио Кешеру (79).

Лудогорец изигра отличен мач и се върна 1-2 години назад, когато мачкаше своите съперници. "Орлите" с лекота надиграха иначе коравия тим на Берое и съвсем спокойно можеше да отбележат още попадения.

Днес станахме свидетели на красиви и скоростни атаки, които напълно липсваха по времето на Бруно Рибейро и Едуард Ераносян. Лудогорец демонстриха мощен, агресивен и атакуващ футбол, а когато губеше топката пресираше организирано и далеч от собствената си врата.

"Орлите" стартираха във вихрено темпо мача и притиснаха своя опонент. В 6-ата минута Клаудио Кешеру не успя да се възползва от грешка в отбраната на гостите и от удобна позиция стреля в аут.

Малко по-късно българският шампион отново създаде голово положение. Натанаел центрира отдясно, Венцислав Керчев отправи изстрел с глава, но Илко Пиргов плонжира и изби. Джонатан Кафу уцели гредата при добавката.

В 15-ата минута гредата за втори път се оказа верен помощник на Пиргов. Марселиньо надскочи Иво Иванов и стреля с глава, но кълбото се спря в страничния стълб.

Първият гол вкара Вандерсон в 30-ата минута. Кафу проби мощно отляво и подаде към своя съотборник, който на празна врата опъна мрежата.

В 37-ата минута гостите бяха матирани за втори път. Марселиньо увеличи аванса на разградчани с красиво попадение. Техничният бразилец направи резултата 2:0, след като не остави шанс на Пиргов с премерен удар от границата на пеналта.

Берое създаде първата опасност чак в 49-ата минута. Козмин Моци се намеси неубедитилно и изчисти право в краката на нападателя на гостите, който не успя да се възползва от подаръка и шутира високо над напречната греда.

Оттук до край на срещата имаше само един отбор - този на разградчани.

В 61-ата минута Вандерсон записа за втори път името си сред голмайсторите за 3:0. Халфът прехвърли Пиргов като при ситуацията късметът го покри.

В 67-ата минута "орлите" сътвориха поредната си красива атака. Вандерсон направи двойно подаване с Марселиньо, овладя и отправи топовен шут, който разтресе горната греда. При добавката Кафу не успя да уцели опразнената врата.

Пет минути по-късно Кешеру и Марселиньо изградиха атака като по учебник. Таранът подаде към бразилеца, който с едно докасване му върна жеста. Румънецът стрела без да се бави, но за късмет на тима от Стара Загора над вратата.

В 74-ата минута влезлия като резерва Георги Терзиев отбеляза майсторски с глава за 4:0.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Кешеру направи срама на Берое пълен. Голмайсторът на "орлите" се възполза от пас на Джоди Лукоки и с прецизен удар препарира Пиргов за крайното 5-0.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 5:0

1:0 Вандерсон 30
2:0 Марселиньо 37
3:0 Вандерсон 61
4:0 Терзиев 74