100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Аякс отстрани Селтик и ще се надява на "детелините"

Отборът на Аякс спечели с 2:1 при гостуването си на Селтик в среща от група на Лига Европа. Късен гол на Черни в 87-ата минута зарадва феновете на холандския тим. Преди това МакГрегор (4) и Милик (22) бяха отбелязали по едно попадение. Шотландският тим отпада, а амстердамци изостават с две точки от втората позиция един мач преди края на груповата фаза. В последните двубои Аякс ще гони задължителна победа срещу класиралия се напред Молде и ще се надяват Фенербахче да не спечели домакинството на Селтик.

Срещата в Глазгоу тази вечер беше много интересна и предложи бърз и интересен футбол. Още в четвъртата минута МакГрегор отбеляза много красив гол с техничен удар по диагонала. В 22-ата Милик изравни след леко разбъркване в малкото наказателно поле. В 74-ата и 75-ата минута домакините изпуснаха две прекрасни положения, а в 85-ата Юнес от гостите нацели гредата.

В другата среща от групата класиралият се по-рано Молде си позволи домакинска загуба от Фенербахче.

Селтик - Аякс - 1:2
1:0 - МакГреър (4)
1:1 - Милик (22)
1:2 - Черни (87)

Молде - Фенербахче - 0:2
0:1 - Фернандао (68)
0:2 - Озан Туфан (84)