Виляреал надви Рапид и взе надмощие в битката за първото място

Отборът на Виляреал спечели с 1:0 домакинството си на Рапид (Виена) с гол на Бруно Сориано (78) и завърза борбата за първото място в групата. И двата тима вече имат по 4 победи и 1 загуба и безпроблемно продължават в следващата фаза.

"Жълтите" на Марселино Гарсия Торал владееха по-продължително топката през първата част и създадоха някои нелоши голови ситуации. Най-чистото положение дойде в заключителната минута преди почивката, когато Седрик Бакамбю стреля неточно след страхотна комбинативна акция. Гостите отправиха най-опасния си удар за полувремето в 23-ата минута, когато вратарят Мариано Барбоса протегна ръка във важния момент. В 59-ата минута гредата спаси австрийския тим след удар на Роберто Солдадо. В 78-ата Бруно Сориано отбеляза единствения гол след комбинация с Денис Суарес и Виктор Руис.

В ранния мач от групата Динамо (Минск) надви с 1:0 Виктор (Пилзен) с попадение в 93-ата минута.

Виляреал - Рапид Виена - 1:0
1:0 - Бруно (78)

Динамо Минск - Виктория Пилзен - 1:0
1:0 - Адамович (90+3)