Кристъл Палас подари три точки на Съндърланд (видео)

Отборът на Съндърланд си тръгна с три точки от гостуването си на Кристъл Палас в последния мач от 13-ия кръг на Премиър лийг. "Черните котки" спечелиха срещата с 1:0, като успехът им на практика бе подарен от домакините, които направиха груба грешка в защита в 80-ата минута и позволиха на Джърмейн Дефоу да отбележи единственото попадение в мача.

Срещата иначе бе сравнително равностойна, като и двата тима имаха някои интересни възможности за гол. Гостите обаче бяха по-остри в предни позиции и в 49-ата минута изстрел на Себастиан Коатес с глава бе изчистен от защитник пред голлинията. В 75-ата минута пък Джърмейн Ленс имаше добра възможност след едно разбъркване в наказателното поле, но този пък Уейн Хенеси спаси.

В 80-ата минута обаче домакините сбъркаха фатално, като Скот Дан не се намеси добре в  опит да върне към вратаря Хенеси, който също бе излязъл неразчетено. Така Дан позволи на Джърмейн Дефоу да се измъкне на празна врата и нападателят на Съндърланд отбеляза за 0:1.

Така Съндърланд спечели втората си победа за сезона и излезе на 18-ата позиция. Кристъл Палас пък вече е 10-ти с 19 точки.