Шампионът на Втора Бундеслига гледа смело към Европа (видео)

Три гола през второто полувреме върнаха увереността на футболистите на Инголщат 04, постигайки важна победа с 3:1 над другия новак в Първа Бундеслига - Дармщат 98. Така скромният баварски тим се доближи само на точка до местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. Двата тима бяха съперници и в долния ешелон през миналия сезон, като и тогава Инголщат се доказа като по-добрият, финиширайки на първо място.

Днес гостите поведоха в 9-ата минута с попадение на капитана си Айтач Сулу, като по този начин отборът фиксира своето попадение №100 в историята на Бундеслигата. Голът отново дойде след статично положение, което се превръща в най-силното оръжие на тима. Статистиката показва, че 7 от всичките 14 реализирани попадения за отбора са станали след такива отигравания, което е 50%.

Инголщат 04 обаче намери сили за пълен обрат и той стана светкавично. В 58-ата минута Роберт Бауер изравни с хубав изстрел, а две минути по-късно Моритц Хартман реализира от дузпа. В 88-ата минута капитанът на домакините реши всичко с попадение с глава за 3:1.

Със своите едва 10 инкасирани попадения в първите 13 мача Инголщат постави нов рекорд за най-малко допуснати голове от новак на този етап от сезона.

Дармщат 98 криволичи засега в представянето си, като се намира на 4 точки от опасната зона.