Станимир Маринов игра 5 минути при победа на Сигал в Косово

Шампионът на Балканската лига Сигал Прищина, със Станимир Маринов, постигна победа над Велазними със 103:82 точки в среща от десетия кръг на първенството на Косово по баскетбол за мъже. Маринов започна в стартовата петица на Сигал Прищина и се отчете с 2 борби за 5 минути. Шампионът на Косово има 6 победи и 1 загуба, но и три мача по-малко.

Трьомсо, където играе Кирил Райков, постигна победа като гост над Гилме с 80:69 (28:13, 12:18, 18:15, 22:23) точки в двубой от 12-ия кръг на шампионата в Норвегия. Българинът се отчете с 34 точки, 4 борби, 2 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър за 39 минути като титуляр. Трьомсо е на второ място в класирането с шест победи и загуба, но има два мача по-малко.

Отборът на Ета, с Никола Трайков, постигнаха успех над Анагенисес с 85:62 (13:15, 25:16, 24:13, 23:18) точки като гост в среща от третия кръг на първенството на Кипър. Българинът игра 23 минути двубоя като титуляр и се отличи с 9 точки, 3 борби и 1 отнета топка. Ета има две победи и една загуба от началото на сезона.

В италианската Серия А2 Витербо, с Роксана Йорданова, победи гостуващия Палермо с 57:54 точки в мач от седмия кръг. Българката беше най-полезна за тима си с 23 точки, 8 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 40 минути. Витербо е с четири победи и три загуби и заема шесто място във временното класиране.