Безпощаден Волфсбург се развихри и направи Вердер на пух и прах (видео)

Отборът на Волфсбург помете с 6:0 гостуващия Вердер (Бремен) в среща от 13-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Алехандро Галвес си отбеляза автогол в 11-ата минута, а в 44-ата Макс Крузе бе точен за 2:0. В 56-ата минута Виейриня добави още едно попадение за "вълците", но това съвсем не бе всичко. В 67-ата минута и Жошуа Гилавоги порази вратата на "бременските музиканти", в 78-ата минута Бас Дост отбеляза за 5:0, а крайния резултат оформи Крузе с второто си попадение в срещата, реализирано в 87-ата минута.

Волфсбург остава на третата позиция в класирането, като събра 24 точки и се добрижи на 5 от втория Борусия (Дортмунд). Лидер продължава да бъде Байерн (Мюнхен) с 34 точки, като баварците гостуват на Шалке 04 по-късно тази вечер. Вердер е 14-и с 13 точки.

В 11-ата минута защитникът на Вердер Алехандро Галвес отклони топката в собствената си врата след центриране отдясно и "вълците" излязоха напред в резултата.

В 27-ата минута бразилският халф на домакините Луис Густаво уцели с глава десния страничен стълб на вратата на стража Феликс Вийдвалд. Малко по-късно Луис Густаво бе принудително сменен от Жошуа Гилавоги, тъй като получи контузия.

Гостите изглеждаха беззъби в атака, а минута преди края на първата част получиха втори гол във вратата си. Виейриня центрира от фаул и Макс Крузе с чудесен удар с глава изпрати топката в мрежата зад безпомощния Вийдвалд.

Седем минути след почивката Данте бе близо до отбелязването на трети гол за Волфсбург, но ударът на бразилския защитник с глава след центриране от корнер бе спасен майсторски с една ръка от Вийвалд.

Четири минути по-късно резултатът все пак стана 3:0. Играчите на Дитер Хекинг организираха хубава атака, при която Марсел Шефер центрира към Виейриня и той с удар от въздуха изпрати топката в противниковата врата.

В 66-ата минута появилият се буквално секунди по-рано на терена Андре Шюрле имаше шанс да вкара гол, но световният шампион с Германия не успя да го стори. В 67-ата минута обаче друга резерва - Гилавоги, направи резултата 4:0 след асистенция именно на Шюрле. Гилавоги се включи напред и протегна крак, засичайки центрирането на Шюрле, а Вийдвалд не можа да стори нищо, за да попречи на френския халф.

В 78-ата минута и холандският нападател Бас Дост опъна мрежата зад Вийдвалд. "Вълците" направиха отлична атака, при която отбраната на Вердер просто бе "матирана" и Дост на празна врата реализира поредното, но не и последно попадение в мача, участие в което имаше включилият се прекрасно в двубоя Шюрле, а асистенцията бе на изигралия много силен мач Крузе.

Головата фиеста, превърнала се в истински кошмар за Вердер, завърши в 87-ата минута, когато Шюрле навърза няколко бранители на бременци преди да центрира към Крузе, който с лекота насочи топката в мрежата - 6:0.