Мораеш бележи за нова победа на Динамо К (видео)

Динамо (Киев) разгроми с 3:0 Олимпик (Донецк) и дръпна с 3 точки пред Шахтьор (Донецк) в украинското първенство. Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш отбеляза първия гол за тима на Серхий Ребров, а освен него се разписаха Денис Гармаш и Олег Гусев.

Мораеш засече с глава центриране от десния фланг в 25-ата минута и направи безпомощен вратаря на Олимпик. Това беше 5-и гол за бразилеца през сезона. В самия край на полувремето Гармаш се озова на добра позиция и технично насочи топката в долния десен ъгъл на вратата. Точка на спора постави ветеранът Олег Гусев от дузпа в 70-ата минута.

Динамо води в класирането с 37 точки, а Шахтьор е втори с 34, но и мач по-малко.

ОЛИМПИК (ДОНЕЦК) - ДИНАМО (КИЕВ) 0:3
0:1 Мораеш (25)
0:2 Гармаш (45)
0:3 Гусев (70) д.