Гент поведе в Белгия

Шампионът на Белгия Гент излезе начело в класирането след разгромна победа с 5:0 срещу гостуващия Вестерло. Аутсайдерът в местната Про Лига не успя да окаже никаква съпротива и мачът беше решен още до средата на първото полувреме, когато Гент водеше с 2:0, а Йоре Тромпет от Вестерло получи червен картон.

Началото на головата фиеста даде Калифа Кулибали в 4-ата минута, а Брехт Дежаегере в 23-ата удвои аванса на Гент. След изгонването на Тромпет за домакините стана лесно. Бенито Раман в 58-ата минута направи резултата класически, преди на два пъти да се разпише Свен Кумс.

Гент има 33 точки - с две повече от втория Остенде, а във вторник му предстои гостуване на Лион в Шампионската лига.

ГЕНТ - ВЕСТЕРЛО 5:0
1:0 Кулибали (4)
2:0 Дежаегере (23)
3:0 Раман (58)
4:0 Кумс (68) д.