Късният щурм не спаси Борусия (Д) в Хамбург (видео)

13-ият кръг в Бундеслигата започна с изненадваща победа на Хамбургер ШФ над Борусия (Дортмунд) с 3:1. Домакините изиграха най-силния си мач от началото на сезона и наказаха разсеяната игра в отбрана на "жълто-черните". Чак в края на мача отборът на Томас Тухел притисна противника и създаде няколко чисти положения пред вратата на Рене Адлер, но стигна само до почетен гол, дело на Пиер-Емерик Обамеянг.

Загубата е втора за Борусия от началото на сезона и не позволи на тима да се доближи на 2 точки от Байерн (Мюнхен) преди утрешното гостуване на баварците на Шалке 04. Хамбургер пък излезе на 8-о място с 18 пункта и има само едно поражение в последните си пет мача.

Мачът започна с 15-минутно закъснение заради затегнатите мерки за сигурност, които забавиха влизането на привържението на "Фолкспаркщадион". Борусия стартира със самочувствие и се опита да наложи високо темпо, но първата голова ситуация бе пред вратата на Роман Бюрки. Пиер-Мишел Ласога свали топката към Иво Иличевич, но той стреля високо в аут.

В 18-ата минута Холтби изведе Иличевич зад защитата, той напредна и бе фаулиран от Бюрки. Реферът Феликс Цвайер веднага посочи бялата точка, а Ласога със силен удар откри резултата. Последва натиск на гостите от Дортмунд и пропуск на Марко Ройс, а в 29-ата минута защитникът на Хамбургер Емир Спахич се контузи и трябваше да отстъпи мястото си на Клебер.

Борусия нападаше повече, но груба грешка на Матиас Гинтер подари втори гол на домакините. Германският национал загуби топката, след което Николай Мюлер подаде на Холтби и той се разписа за 2:0.

След почивката дортмундци бяха решени да бързо да върнат интригата, но вместо това получиха трети гол. Матс Хумелс не действа концентрирано след едно центриране от корнер и вместо да изчисти топката, я насочи в собствената си врата.

До края на мача Хамбургер се защитаваше добре, а и имаше късмет в някои ситуации. Пропуски за Борусия направиха Обамеянг и Хенрих Мхитарян. Влизането на Аднан Янузай вмесе повече скорост в атаките на "жълто-черните" и след негов пас Обамеянг върна едно попадение. Това бе 15-и гол за габонския национал, който излезе пред Роберт Левандовски в листата на стрелците. Обамеянг прати още веднъж топката във вратата на Адлер, но страничният рефер вече бе вдигнал флага за засада.