Овечкин пише история: стана най-резултатният руски хокеист в историята на НХЛ

Алекс Овечкин стана руският хокеист с най-много голове в историята на НХЛ, но Вашингтон отстъпи у дома с 2:3 пред Далас в среща от редовния сезон.

Овечкин реализира 484-ия си гол в Лигата 13 минути преди края на срещата, с което изравни резултата на 2:2. С попадението си той изпревари Сергей Фьодоров, като до този момент двамата разделяха първото място с по 483 гола.

Четири минути след гола на Овечкин обаче, Джейсън Спеца вкара трети гол за Далас, с което помрачи специалната вечер за руснака.

Другите попадения за гостите отбелязаха Тайлър Сегин и Коди Ейкин, докато за столичани се разписа Никлас Бекстрьом.

Победата прати Далас еднолично на върха в НХЛ, като тимът вече има 32 точки, две повече от водачите в Източната конференция Монреал и Ню Йорк Рейджърс.